Požeško-slavonska županija, Županijska 7, 34000 Požega tel. 034 290 290 e-mail. uredzupana@pszupanija.hr

Četvrtak, 04 Siječanj 2024 10:02

U Španovici obilježena 32. obljetnica pogibije četvorice hrvatskih branitelja 63. “A“ samostalne gardijske bojne ZNG-a Požega

U organizaciji Udruge ratnih veterana 63. „A“ samostalne gardijske bojne Zbora narodne garde Požega u Španovici su se okupili bivši pripadnici postrojbe kako bi odali počast četvorici suboraca koji su poginuli u akciji „Orada”, posljednjoj u sklopu operacije „PAPUK 91“.

Prije 32 godine, 3. siječnja 1992. godine, Nikola Blagojević poginuo je u Kričkama, Ivica Šimunović u Donjoj Šumetlici, Stipo Kovačević u Gornjoj Šumetlici, dok je Vinko Pečur poginuo nešto kasnije u Cicvarama.

Pored spomen obilježja u Španovici, počast poginulim hrvatskim braniteljima odali su njihovi suborci i obitelji, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanik ministra hrvatskih branitelja Jozo Katić, zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha, gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić sa zamjenikom, predsjednik Gradskog vijeća Grada Pakraca Miroslav Ivančić, ispred Hrvatske vojske brigadiri Mile Valentić i Ivica Pejaković te načelnik Policijske uprave požeško-slavonske Željko Grgić i načelnik Policijske postaje Pakrac Robert Hrastić. Molitvu za poginule hrvatske branitelje predvodio je vojni kapelan Željko Volarić.

U ime organizatora prisutne je pozdravio predsjednik Udruge ratnih veterana 63. „A“ samostalne gardijske bojne Zbora narodne garde Požega Dragan Valenta, a obratili su se još i voditelj Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije i Grada Požege Tomica Galović, gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić te zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha.

Foto: Požeški vodič

Pročitano 261 puta