Galerije - Svečano obilježen Dan Požeško - slavonske županije
Galerije - Dodjela nagrada učenicima osnovnih i srednjih škola
Number of images in category: 60
Category Viewed: 29021x
Galerije - Aurea fest 2014.

Svečano otvorenje Aurea festa Požega 2014. Uz svečanu povorku, prvo grožđe i mošt, KUD-ove i zaprege Zlatne doline.

Number of images in category: 41
Category Viewed: 28419x
Galerije -  Svečano obilježen dan Općine Kaptol

Povodom svečanog obilježavanja Dana općine Kaptol otkriveno je spomen poprsje prvog hrvatskog predsjednika dr.Franje Tuđmana na novoimenovanom Trgu dr. Franje Tuđmana.

Number of images in category: 42
Category Viewed: 13745x
Galerije - Izložba fotografija Udruge GFR Film Video

Požeško – slavonski župan Alojz Tomašević otvorio je 22. hrvatski festival jednominutnog filma koji je održan u Požegi 30. svibnja 2014. godine. Sav prihod od ulaznica išao je za poplavom ugrožena područja Slavonije.

Number of images in category: 11
Category Viewed: 5567x
Galerije - Posjet Župana kaptolačkoj osnovnoj školi

U četvrtak 24. travnja 2014. godine župan Požeško-slavonske županije, Alojz Tomašević i načenik Općine Kaptol, Mile Pavičić posjetili su matičnu te područnu školu Podgorje.

Ravnatelj škole upoznao ih je s radom škole te projektom dogradnje škole koji je prijavljen na EU fondove, a čiji je nositelj Županija koja je ujedno i osnivač škole.

Number of images in category: 32
Category Viewed: 19654x
Galerije - Dan Županije 14.4.2014.

Svetom misom u Katedrali svete Terezije Avilske, u subotu, započelo je obilježavanje Dana Požeško - slavonske županije. Euharistijsko slavlje u spomen na Dan županije i poginule hrvatske branitelje predvodio je požeški biskup msgr.dr. Antun Škvorčević. Župan Alojz Tomašević, njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović i djelatnici Županije sudjelovali su na misnom slavlju.

Number of images in category: 14
Category Viewed: 9303x
Galerije - Stipendisti Požeško-slavonske županije

U Županijskoj vijećnici župan Alojz Tomašević danas je dodjelio stipendije novim stipendistima Požeško – slavonske županije. U akademskoj godini 2012/13 Požeško-slavonska županija imala je 60 stipendista od kojih je za njih  devet u rujnu prošle godine isteklo stipendiranje.

Number of images in category: 21
Category Viewed: 19055x
Galerije - Obilježena obljetnica zloglasnog srbočetničkog logora Bučje

U organizaciji Udruge civilnih invalida i stradalnika Domovinskog rata Požeško – slavonske županije danas je na mjestu nekadašnjeg logora u Bučju održana komemoracija u znak sjećanja na sve poginule i nestale. „ Još i danas možemo čuti jauk logoraša koji su trpjeli samo zato jer su živjeli i branili svoju domovinu i sanjali o njenoj neovisnosti.

Number of images in category: 16
Category Viewed: 5878x
Galerije - Župan Tomašević dočekao Novu u šetališnoj zoni

Požeško – slavonski župan Alojz Tomašević u društvu gradonačelnika grada Požege Vedrana Neferovića i brojnih požežana dočekao je Novu 2014. godinu u šetališnoj zoni u Požegi. Okupljene je, do dugo u noć, zabavljao TS „Bisernica“. Točno u ponoć župan Tomašević i gradonačelnik Neferović čestitali su požežanima Novu godinu. „ Drage požežanke i požežani, žitelji Požeško – slavonske županije, u Novoj godini koja donosi nove izazove želim vam puno zdravlja, sreće i uspjeha.

Number of images in category: 9
Category Viewed: 5558x
Galerije - Župan darovao socijalno ugrožene obitelji

Župan Alojz Tomašević odlučio je i ove godine, umjesto Božićnog domjenka, darivati socijalno ugrožene obitelji te je danas posjetio dvije takve obitelji - obitelj Hofman iz Požege i obitelj hrvatskog branitelja Josipa Mikliša iz Velike.

Number of images in category: 19
Category Viewed: 6080x
Galerije - Obilježena 22. obljetnica pogibije hrvatskih vitezova

Davor Dragić (22), Jozo Koutni (29), Tade Nikić (32), Branko Peći (35), Tomo Perić (22), Damir Pišmiš (25), Tomislav Pranjković (36), Vinko Tomašević (20), Anđelko Tule (21), Tomislav Vužić-Mohenski (20) te Ivica Zlomislić (24) hrvatski su branitelji koji su 2. prosinca 1991. godine nedaleko od poznate vojne baze na Papuku iznad Velike položili svoje živote na oltar domovine.

Number of images in category: 12
Category Viewed: 8336x
Galerije - Lovci obilježili dan svoga zaštitnika
Number of images in category: 15