Petak, 27 Listopad 2023 11:46

Dora, Gabriela i Karlo tvorci su videozapisa koji ostaje trajna audiovizualna baština županije

Jedna minuta videa bila je dovoljna da mladi kreativci, Dora, Gabriela i Karlo, pokažu po čemu je Požeško-slavonska županija za njih posebna. Kratkim videozapisom u kojemu su ispričali zašto vole svoj kraj, predstavnici Požeško-slavonske županije osvojili su prvu nagradu u sklopu projekta Moja.hr sredinom lipnja ove godine.

Projekt Moja.hr je multimedijalni projekt u suradnji Večernjeg lista, Ministarstva turizma i sporta, Hrvatske turističke zajednice i Hrvatske radio televizije, a cilj je omogućiti mladima iz cijele Hrvatske da predstave život mladog čovjeka u sredini u kojoj žive.

Izričaj mladih kreativaca ostaje trajna baština županije u kojoj žive i rade, a povodom Svjetskog dana audiovizualne baštine koji za cilj ima osvješćivanje o vrijednosti ovog tipa dokumenata, požeško-slavonska županica Antonija Jozić ugostila je tvorce vrijednog zapisa.

- Povodom Svjetskog dana audiovizualne baštine htjeli smo vam zahvaliti na uloženom trudu kojim ste promovirali Požeško-slavonsku županiju jer biti najbolji među mladima iz cijele Republike Hrvatske nije mala stvar. U jednoj minuti uspjeli ste sažeti sve ono što mi ovdje imamo i to će ostati trajna baština i sadašnjih, ali i budućih generacija. Pokazali ste cijeloj Hrvatskoj da su naši mladi ljudi aktivni, poduzetni i koriste sve potencijale koji im stoje na raspolaganju – rekla je županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić.

Kako pobjednička ekipa kaže, iza jednominutnog videa stoji desetak dana snimanja i obrade te je njihov trud prepoznat od strane stručnog žirija. Dora Jurić, Gabriela Pranjić i Karlo Hruškar, svojim videom poslali su snažnu poruku uz glavne krilatice „tu sam, vraćam se i ostajem“, a smatraju kako je glavni razlog pobjede upravo priča koju su iznijeli akteri videa - mladi stanovnici Požeško-slavonske županije.

- Glavna motivacija bila nam je potaknuti mlade ljude kao što smo mi da ostanu ovdje ili da se vrate. Uz to smo željeli poslati poruku da se ovdje može na primjeru mladih ljudi koji se bore i žele stvarati bolji život za sebe i svoje okruženje. Smatramo da za izradu ovakvog videa nije presudno niti iskustvo niti najbolja oprema, nego poruka koju smo ispričali uz pomoću stvarnih iskustava što nas je naposljetku izdvojilo u konkurenciji - rekao je Karlo Hruškar u ime pobjedničke ekipe.

Pobjednički video dostupan je ovdje.