Utorak, 19 Rujan 2023 13:07

Nagrađeni izvrsni učenici i mentori: „Cijela županija treba znati tko su mladi ljudi koji osvajaju državna natjecanja“

Glazbena škola Požega bila je domaćin svečanog prijema učenika osnovnih i srednjih škola i njihovih mentora koji su postigli izvrsne rezultate na državnim natjecanjima u školskoj godini 2022./2023.

Tom prigodom požeško-slavonska županica Antonija Jozić dodijelila je priznanja i nagrade koje Požeško-slavonska županija dodjeljuje za osvojeno jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima iz područja koja su utvrđena u Katalogu natjecanja i smotri učenika i učenica Republike Hrvatske u 2023. godini Agencije za odgoj i obrazovanje i strukovnom natjecanju Worldskills Croatia 2023. Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

- Mi smo se kao županija odredili da želimo biti županija znanja. Želimo biti županija u kojoj naši mladi imaju priliku iskazati svoje talente i postati ono najbolje što mogu biti. Ovaj susret je ujedno i prilika da vas promoviramo te da javnost i cijela naša županija znaju tko su ti mladi ljudi koji osvajaju državna natjecanja. Čestitam vašim mentorima na svom trudu i ustrajnosti pri radu koji su odradili s vama, čestitke vašim ponosnim roditeljima i naravno velika čestitka od srca svima vama jer ste dokazali da se trudom, angažmanom i znanjem mogu postići rezultati – rekla Jozić.

Učenici koji su osvojili prvo, drugo i treće mjesto na državnim natjecanjima, iz predmeta koji su obvezni na državnoj maturi, Požeško-slavonska županija dodijelila je nagrade od 200,00 eura, a njihovim mentorima nagrade u vrijednosti 100,00 eura. Isto tako, učenici koji su osvojili prvo, drugo i treće mjesto te sudjelovali na državnoj smotri LiDraNo u pojedinačnoj kategoriji, nagrađeni su novčanom nagradom od 100,00 eura, a njihovi mentori za pomoć i usmjeravanje mladih talenata dobili su nagradu od 60,00 eura.