Nedjelja, 27 Kolovoz 2023 15:59

Predpočetnici Slavonije pobjednici dječjeg nogometnog Kupa Zlatne žice Slavonije 2023

Kao sportska uvertira glazbenom festivalu Zlatne žice Slavonije održan je već tradicionalni istoimeni dječji nogometni kup. Sedmo izdanje kupa Zlatne žice Slavonije 2023 odigrano je na igralištu s umjetnom travom požeškog Sportsko - rekreacijskog centra u organizaciji Nogometnog kluba Slavonija i pod generalnim pokroviteljstvom Grada Požege.

Sportske pozdrave malenim nogometašima na samom početku uputili su zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha i gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić koji je otvorio turnir, a svečanom otvorenju nazočili su i glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović i Vlado Drkulec,  predsjednik Sportske zajednice Požeško - slavonske županije  i dopredsjednik Nogometnog kluba Slavonija.

U borbi za medalju, natjecalo se dvanaest ekipa sastavljenih od igrača rođenih 2015. godine i mlađih. Između dvanaest natjecateljskih timova našlo se šest ekipa s područja županije, NK Slavonija plavi, NK Slavonija bijeli, NK Požega, NK Slavija, NK Kutjevo, NK Dinamo - Vidovci Dervišaga, ekipe prijateljskih klubova s područja Hrvatske i jedna ekipa malih nogometaša iz Mađarske (Pecsi MFC Pečuh).

Pobjednički pehar ovogodišnjeg kupa ostao je u rukama domaćina koji su prvo mjesto osvojili pobjedom u finalu protiv Maksimira rezultatom 1:0. Za Slavoniju su prvo mjesto osvojili Fran Garbin, Dominik Perić, Laura Baretić, Izak Hel, Jakov Đaković, Matija Horvat, Adrian Raguž i Josip Trpčić, pod vodstvom trenera Štefe Odobašića i Maria Raguža.

Foto: Požeški športski savez