Ponedjeljak, 19 Lipanj 2023 09:45

LIDAS održan po 40.ti put

Međunarodna smotra izvornog folklora u Pleternici održana je po 40.ti put. Bogatstvo i raskoš običaja, plesa i nošnji pokazala su brojna kulturno-umjetnička društva u povorci i nastupom na centralnoj pozornici.

Povorka je prošla ulicama grada, uz konjanike i zaprežna kola, pokazujući sav raskoš ostavštine, a u njoj su se predstavili KUD Orljava i dječja sekcija KUD-a Orljava, Zavičajni KUD Rama Pleternica, KUD Bektež, KUD Slavko Janković, KUD Salinovec, KUD MAK, Prva pjevačka konjica SINĐIR iz Županje, KUD ZRIN iz Legrad, FA Požega, KU NAPREDAK, HKUD VLADIMIR NAZOR, Sombor i UKPD UKRAJINA, Slavonski Brod.

Na samome početku, prije nastupa sve nazočne pozdravili su predsjednik KUD-a Orljava Renato Brankovan, zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha i gradonačelnica Pleternice Marija Šarić.

Izvor fotografija: slavonski.hr