Srijeda, 14 Lipanj 2023 08:46

Svečanom sjednicom obilježen Dan Sisačko-moslavačke županije

Svečanom sjednicom Županijske skupštine obilježen je Dan Sisačko-moslavačke županije. Domaćini sjednice bili su sisačko-moslavački župan Ivan Celjak sa zamjenicima i predsjednik Županijske skupštine Mato Fofić, koji je i otvorio Svečanu sjednicu, a kojoj je uz predsjednika Vlade RH te brojne ministre i ostale goste, sudjelovala i županica Antonija Jozić.

Župan Celjak je u svom obraćanju, nakon projekcije videa „Projekti SMŽ u suradnji s Vladom RH“, istaknuo kako se Županija razvija vrlo brzo.  Naglasio je kako nije zapostavljena nijedna kategorija stanovnika Županije, od mladih i njihova obrazovanja, preko ljudi u aktivnoj dobi, uz brigu za sport, kulturu, rekreaciju i zabavu, do istinski ozbiljne i intenzivne skrbi za najstarije sugrađane. Komparativna prednost SMŽ je svakako blizina Zagreba, dovršetkom autoceste Zagreb-Sisak, uz benefit daleko manjih davanja gospodarstvenika ta prednost uvelike raste.

„Očekujemo da će investitori prepoznati tu prednost,“ rekao je župan i zaključio: „Niti jedan od ovih projekata ne bi bio ni započet, a kamoli završen, da nemamo neposrednu suradnju i da nemamo istinsku potporu predsjednika Vlade Andreja Plenkovića i svih ministara.“

Predsjednik Vlade Andrej Plenković je rekao kako je ovaj dan i obilasci gradilišta u Glini, Petrinji i Sisku svima dao do znanja kojim intenzitetom i dinamikom županijska uprava pokušava riješiti brojna pitanja koja se tiču razvoja, obnove od potresa , ulaganja u zdravstvenu, obrazovnu infrastrukturu: „Kulturno-povijesni centar (u Sisku) u potpunosti obnovljen, prekrasan Veteranski centar u Petrinji, koji smo danas otvorili, ogromna ulaganja u stambenu infrastrukturu, ovih velikih 20 višestambenih zgrada koje se dovršavaju i novih 36, koji će se financirati sredstvima iz državnog proračuna, a samo u Sisku bit će ih 20.“ Rekao je predsjednik Vlade RH čestitavši Dan županije.

Nagrađenim žiteljima nagrade su uručili župan i predsjednik Županijske skupštine.

Izvor fotografija: smz.hr