Petak, 02 Lipanj 2023 17:22

U Predstavništvu Slavonije, Baranje i Srijema otvorena izložba „Vjetar iz ravnice“ - izložena likovna djela slavonskih autora

U prostorijama Predstavništva Slavonije, Baranje i Srijema u Bruxellesu otvorena je izložba slika "Vjetar iz ravnice“ na kojoj su između ostalih izložena i tri likovna djela slavonskih autora koji svake godine u rujnu sudjeluju na likovnoj koloniji u organizaciji Ličkog zavičajnog društva "Vila Velebita“, a koje je uredu Predstavništva ustupilo Ličko zavičajno društvo iz Požege.

Izložbu su posjetili suradnici iz EU institucija i drugih regionalnih predstavništava, predstavnici regionalne i lokalne samouprave među kojima i pročelnica UO za gospodarstvo Požeško-slavonske županije Jelena Ferdebar Hak, kao i župani koji su ujedno i članovi u Odboru regija EU, Igor Andrović - Virovitičko-podravska županija, Danijel Marušić - Brodsko-posavska županija i Nikola Dobroslavić - Dubrovačko-neretvanska županija, te gradonačelnik Zaprešića Željko Turk i zastupnici u EU parlamentu Sunčana Glavak, Karlo Ressler i Tomislav Sokol.

Na izložbi su izloženi likovni radovi umjetnika iz Virovitice: Gordana Čurik, Josip Strmečki, Požege: Željko Radmirović, Slavonskog Broda: Branimir Pešut, Željka Perković i Vinkovaca: Ivan Križanac, a na ovaj način široj publici bit će predstavljena kulturna bogatstva i ljepote krajolika Slavonije, Baranje i Srijema.

Renata Taušan, voditeljica Predstavništva Slavonije, Baranje i Srijema u Bruxellesu ovom prigodom istaknula je kako je ovo prva izložba koja je do sada održana u prostorijama predstavništva.

„Nama je želja i namjera da održavanje izložbi slika u Predstavništvu Slavonije, Baranje i Srijema postane tradicija te da ova izložba bude prva od mnogih koje će se u budućnosti održati. Zahvaljujem se županijama, članicama Predstavništva Slavonije, Baranje i Srijema, kao i kolegama iz Javne ustanove Županijske razvojne agencije Osječko-baranjske županije za pomoć u organizaciji ove izložbe koja je otvorena za javnost uz prethodnu najavu.“ - istaknula je Renata Taušan.

Izvor fotografija: Kristijan Toplak