Ponedjeljak, 29 Svibanj 2023 08:46

U Velikoj održana 31. Međunarodna smotra folklora „Čuvajmo običaje zavičaja“

Ubrajamo se među najbogatije zemlje kada su tradicija i tradicijska kultura u pitanju, a uz bogati trodnevni program, Veličani su ponovno dokazali da su zaista pravi organizatori, a ponajviše čuvari tradicije i običaja svoga zavičaja. Završnicu trodnevne manifestacije „Čuvajmo običaje zavičaja“, u organizaciji TZ Zlatni Papuk, veličkog KUD-a “Ivan Goran Kovačić” i Općine Velika, obogatila su kulturno-umjetnička društva iz Lijepe naše, ali i susjednih zemalja, pokazujući svu raskoš i bogatstvo baštine svoje zemlje i regije.

Uz brojne sudionike i goste smotri folklora prisustvovali su i načelnik Općine Velika Robert Hofman, zamjenik županice Požeško-slavonske županije Ferdinand Troha, načelnik Općine Kaptol Mile Pavičić, direktor TZ Zlatni Papuk Tomislav Galić, te predsjednica Općinskog vijeća Općine Velika Anamarija Sikirić, a na samome početku svečane smotre sve prisutne pozdravio je Bernard Gruić, predsjednik Kulturno-umjetničkog društva „Ivan Goran Kovačić“ Velika, zahvalivši svima koji su pridonijeli i pomogli u organizaciji ove velike manifestacije.

Međunarodnoj smotri folklora prethodila je povorka kulturno-umjetničkih društava, nakon čega su se svojim nastupima brojnim posjetiteljima predstavili domaćini KUD Ivan Goran Kovačić iz Velike, veličke mažoretkinje i djeca iz Dječjeg vrtića Velika, a od gostiju tu su bili KUD „Šijaci“ Biškupci, HKUD „Dubrave“ Aladinići (BIH), RKUD „Rudar“ Raša, HPD „Matija Gubec“ Tavankut (Srbija), KUD „Sveta Kata“ Zemunik Donji, HKUU „Trenk“ Nova Gradiška, KUD „Ivan Kapistran Adamović“ Čepin, KUD „Zrinski“ Brodski Stupnik, te KUD „Smilje“ Slavonski Brod.

Izvor fotografija: slavonski.hr