Nedjelja, 30 Travanj 2023 12:20

Održan 8. susret folklornih pjevačkih skupina - „Pivaj diko, ja ću ti polagat“

Pod pokroviteljstvom Požeško-slavonske županije i Općine Velika, te suorganizaciju Turističke zajednice Zlatni Papuk i Zajednice kulturnih udruga PSŽ, Kulturno umjetničko društvo "Šijaci" iz Biškupaca organizirali su 8. Susret folklornih pjevačkih skupina "Pivaj diko, ja ću ti polagat".

Na samome početku susreta, u prostoru Područne škole Biškupci, sve prisutne prigodnim riječima pozdravili su predsjednik KUD-a "Šijaci" Alojz Škrabal, pročelnik općine Velika Valentin Raguž te zamjenik županice Ferdinand Troha.

Uz domaćine, na susretu folklornih pjevačkih skupina nastupili su i natjecali se HKUD "Slavonija" Jakšić, KUD "Ivan Goran Kovačić" Velika, Zavičajno društvo "Rama" Pleternica, Folklorni ansambl "Požega" iz Požege, KUD "Seljačka sloga" iz Prekopakre, KUD "Bektež" iz Bekteža, te Matica slovačka "Kukučin-Kuntarić" iz Jakšića, a pobjednik susreta zastupat će Požeško-slavonsku županiju na 20. Državnom natjecanju malih pjevačkih skupina.

Izvor fotografija: pozeska-kronika.hr