Nedjelja, 30 Travanj 2023 12:13

Svečanom sjednicom obilježena 130. obljetnica DVD-a Kutjevo

U prigodi 130. obljetnice, DVD Kutjevo organiziralo je združenu vatrogasnu vježbu za građane i Dobrovoljna vatrogasna društva koja pripadaju gradu Kutjevu, položili su vijence na kutjevačkom groblju za sve preminule vatrogasce i hrvatske branitelje, te prisustvovali svetoj misi u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Kutjevu, koja je služena za preminule vatrogasce.

Nakon okupljanja brojnih gostiju iz cijele Hrvatske, Požeško-slavonske županije i područja grada Kutjeva, uslijedio je svečani mimohod predvođen zastavama i kutjevačkom limenom glazbom u kojemu su uz članove DVD-a Kutjevo, sudjelovali svi pridošli gosti i uzvanici, nakon čega je u Kuno dvorani održana svečana sjednica.

Svečanoj sjednici Skupštine prisustvovali su čelnici Hrvatske vatrogasne zajednice na čelu s počasnim predsjednikom Franjom Gregurićem, zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnik grada Kutjeva Josip Budimir, predsjednik Vatrogasne zajednice PSŽ  Dragutin Žnidarec, županijski vatrogasni zapovjednik Marko Ašenbrener, počasni predsjednik DVD-a Kutjevo i VZ PSŽ Stjepan Pavliček, počasni predsjednik VZ PSŽ Željko Petrović, počasni predsjednik DVD-a Kutjevo Tomislav Posedi, izaslanstvo VZ Požeštine, izaslanstvo VZ Pakrac-Lipik, izaslanstvo VZ Grada Požege i JVP-a Grada Požege, voditelj CZ Požega Slavko Marinac, predstavnici policije PU PSŽ, te brojni gosti s područja županije i ostalih gradova Hrvatske.

Na svečanoj sjednici, uz obraćanja domaćina i prisutnih gostiju te prikaz povijesti kroz 130. godina razvoja i djelovanja DVD-a Kutjevo, za dugogodišnji rad i zalaganje u društvu, nagrađeni su zaslužni članovi.

Izvor: pozeska-kronika.hr