Subota, 11 Ožujak 2023 17:52

Smotra povijesnih postrojbi na Trgu sv. Terezije Avilske

U prigodi Dana grada Požege i Grgureva 2023., na Trgu sv. Terezije Avilske održana je međunarodna smotra pripadnika povijesnih postrojbi iz Bosne i Hercegovine, Njemačke, Češke te svih krajeva Hrvatske. Svečana smotra započela je mimohodom koji se protezao kroz ulice grada, nakon kojega su se svi pripadnici postrojbi okupili pored požeške katedrale gdje su uz spomenik fra Luke Ibrišimovića – Sokola, predstavnici Gradske straže Požega i njihovi gosti položili vijenac.

Tamo su ih dočekali gradonačelnik grada Požege Željko Glavić, zamjenik gradonačelnika Borislav Miličević, zamjenik županice Požeško-slavonske županije Ferdinand Troha, predsjednik Gradskog vijeća grada Požege Matej Begić, pročelnica UO za društvene djelatnosti grada Požege Maja Petrović, te direktorica Turističke zajednice grada Požege Mirna Šimunović Svoboda.

Svečani program nastavio se tradicionalnom smotrom povijesnih postrojbi koju je izvršio gradonačelnik Glavić, a kome je prijavak ispred svih povijesnih postrojbi predao zapovjednik Gradske straže Požega Vladimir Milković, nakon čega su zajedno obišli i pozdravili sve prisutne postrojbe i njihove pripadnike.

Izvor fotografija: rva.hr