Nedjelja, 29 Siječanj 2023 18:51

Održana svečana sjednica u prigodi 60. godina rada lovačkog društva Dilj Buk

U prigodi 60. godina rada lovačkog društva Dilj Buk, na svečanoj sjednici istaknuto je kako lovačko društvo ima ukupno 43 člana iz desetak sela pleterničkog kraja. „Gospodarimo lovištem Buk površine 3809 hektara, obrađujemo četiri hektara zemljišta za prihranu divljači, a predstoji nam izgradnja hladnjače.“ – istaknuo je ovom prigodom predsjednik LD Dilj Radovan Rotar.

Uz brojne članove, goste i prijatelje, svečanoj sjednici prisustvovali su i zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnica Pleternice Marija Šarić, te predsjednik Gradskoga vijeća Grada Požege Matej Begić.

„Dio članova pleterničkog LD Šljuka pokrenulo je inicijativu za osnivanje novog društva pa je tako 24. prosinca 1962. godine održano osnivanje. LD Dilj do 1986. godine mijenjao je broj članova i površina kojima je gospodarilo. Izgradnju vlastitog doma započeli smo 1985. godine. Kroz godine je više puta obnavljan i uređivan, a sada je potpuno dovršen i opremljen.“ - kazao je ovom prigodom predsjednik Rotar.

Između ostalnih, zahvalnice za potporu i suradnju dodijeljene su Požeško-slavonskoj županiji - županici Antoniji Jozić i zamjeniku Ferdinandu Trohi, Gradu Pleternici - gradonačelnici Mariji Šarić i zamjeniku Domagoju Katiću, zatim Hrvatskim šumama Požega i Šumariji Pleternica te njihovim čelnicima Milanu Jurkoviću, Mateju Begiću i Aleksandru Teodoroviću, kao i brojnim zaslužnim pojedincima, susjednim društvima i članovima LD Dilj.

Čestitke, uz podršku u uspješnom radu uputili su i gradonačelnica Pleternice Marija Šarić te zamjenik županice Ferdinand Troha, koji su pohvalili aktivnosti LD Dilj Buk.

Izvor fotografija: pozega.eu