Nedjelja, 29 Siječanj 2023 18:47

Proslava sv. Vinka u Vetovu

Uz dobru kapljicu iz kutjevačkog vinogorja i tradicionalne domaće slavonske poslastice, u organizaciji udruge „Veteri castra“, na Trgu svetog Vinka u Vetovu, održana je tradicionalna proslava Vincelova.

Simboličnu rezidbu trsova na Trgu sv. Vinka, uz domaćine, predsjednika i članove Udruge Veteri Castra, obavili su gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir, te zamjenik županice Požeško-slavonske županije Ferdinand Troha, dok je vinovu lozu blagoslovio vetovački župnik Želimir Žuljević.

Već 9. godina za redom, članovi udruge „Veteri castra“ uz podršku ostalih udruga iz Vetova te brojne mještane, posebno se pripremaju za jednu od najvećih vinogradarskih manifestacija te se tako sami pobrinu za hranu koju su svi posjetitelji Vincelova mogli kušati.

Za dobru atmosferu na vetovačkom Vincelovu pobrinuli su se Tamburaški sastav „Posegana“, koji su pratili i solistički nastup Marije Pavković Snaše, te Tamburaški sastav „Tamburaši za dušu“.

Izvor fotografija: rva.hr