Subota, 10 Prosinac 2022 13:04

Otvorenje izložbe planinarske fotografije - „Požeški gorski stražari - srednjovjekovne utvrde Požeške gore“

Povodom Međunarodnog dana planina u prostorijama društva „Naša djeca“ održano je otvorenje izložbe planinarske fotografije pod nazivom „Požeški gorski stražari - srednjovjekovne utvrde Požeške gore“, a kojoj je uz urednika planinarske Biblioteke Papuk Vjekoslava Krambergera i predsjednika HPD-a "Sokolovac" Brunu Horvata, prisustvovao i zamjenik županice Ferdinand Troha.

HPD "Sokolovac" Požega prije gotovo dvije godine otvorio je natječaj za fotografiju pod nazivom "Požeški gorski stražari - srednjovjekovne utvrde Požeške gore“ u kojemu je naveo autore da naprave fotografije raznih srednjovjekovnih utvrda, kula, dvoraca koji su ostali po cijelom prostoru požeškog gorja i okolice, a na natječaj je pristiglo 50-tak fotografija "Požeških gorskih stražara" koji gotovo svakog tjedna idu na neki od pohoda.

Izložba je bila prigoda i za proglašenje najboljih fotografija te dodjele priznanja, a rad požeških planinara pohvalio je zamjenik Troha koji je nagrađenima ujedno i uručio nagrade.

Izvor fotografija: pozeska-kronika.hr