Četvrtak, 08 Prosinac 2022 18:40

Održana tradicionalna manifestacija "Nitko ne smije biti sam"

Grad Požega i ove je godine u prigodi božićnih i novogodišnjih blagdana organizirao tradicionalni susret i druženje osoba starije životne dobi - „Nitko ne smije biti sam“. Uz ručak, darove i prigodni glazbeni program za koji se pobrinuo TS „Zlatna dolina“, tristotinjak osoba provelo je ugodno poslijepodne, družeći se sa svojim starim i novim prijateljima, a toplu dobrodošlicu okupljenima poželio je domaćin susreta, zamjenik gradonačelnika Grada Požege, dr.sc. Borislav Miličević.

“Hvala vam što ste se odazvali pozivu Grada na ovo predblagdansko druženje, u ovo vrijeme došašća, u vrijeme kada bi svi trebali svjedočiti radosti. Kao zamjeniku gradonačelnika posebna mi je čast stajati ovdje i poželjeti vam sve ono što svi dobri ljudi jedni drugima žele. Mladi ljudi često imaju milijun želja, a zlatna dob samo jednu, a to je zdravlje. Neka vas zdravlje služi i u 2023. godini, neka ovi blagdani budu i vama i vašim obiteljima sretni i ispunjeni toplinom.” – rekao je zamjenik Miličević.

Ispred Požeško-slavonske županije, u ime županice Antonije Jozić i svoje osobno ime, prigodnim riječima okupljene je pozdravio i zamjenik županice Ferdinand Troha. “Prenosim pozdrave naše županice. Čestitam vam Božić te vam želim zdravlja i sreće u novoj godini. Starost zna biti zahtjevna i ova inicijativa koju Grad Požega već godinama njeguje uistinu je nešto dobro. Uživajte, nadam se da ćete u zajedništvu zaboraviti i sve one brige koje vas možda opterećuju, i također želim vam još puno nadolazećih blagdana.“ - rekao je Troha.

Dobrog raspoloženja, veselja i plesa nije nedostajalo. Ovo blagdansko vrijeme, kad nam je najpotrebnije biti s bližnjima u obiteljskom okruženju, kako bismo što ljepše proslavili Božić i nadolazeću Novu Godinu, ima posebno značenje upravo za osobe starije životne dobi.

Izvor fotografija: rva.hr