Ponedjeljak, 05 Rujan 2022 12:05

Završen još jedan festival „Zlatne žice Slavonije“

Posljednji dan ovogodišnjih „Zlatnih žica Slavonije Požega 2022.“ započeo je konferencijom za medije u Gradskoj knjižnici Požega, gdje je predstavljen ovogodišnji festivalski CD, a potpisani su i ekskluzivni ugovori Croatia Recordsa sa Slavonskim lolama i Poseganom te projicirano čak osam spotova ovogodišnje „Večeri novih pjesama“.

Večer novih pjesama donijela je ukupno 22 kompozicije, od čega je deset tradicionalno slavonskih, dok su preostale u modernijim pop varijantama. Nastupili su: Slavonske lole, Šima Jovanovac, Stjepan Jeršek Štef, Ravnica, Željko Barba, Kvartet Gubec, Šokci, Tkanica, Ivan Štivić, Žeteoci, Miroslav Škoro, Lege, Kas, Posegana, Vranac, Gazde, Bosutski bećari, Cecilija, Cure iz centra, Džentlmeni, Lidija Bačić Lille i Slavonia band.

Brojni uzvanici tako slušali su nove pjesme, a neki od njih su Festivalu su izaslanica predsjednika Vlade RH i ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak, županica Antonija Jozić, zamjenik županice Ferdinand Troha, župan Brodsko-posavske županije Danijel Marušić, vukovarsko-srijemski župan Damir Dekanić, zamjenik župana Osječko-baranjske županije Goran Ivanović te brojni drugi uzvanici.

Ovogodišnji festival prenosila je Hrvatska televizija i Hrvatski radio, a zatvorio ga je zamjenik gradonačelnika Požege Borislav Miličević, najavivši odmah sljedeći festival iduće godine. Nakon velikog vatrometa za kraj festivala koncert „40 godina s vama“ održali su Bosutski bećari.

Izvor fotografija: Požeški vodič