Ponedjeljak, 05 Rujan 2022 10:43

Retrospektivom Krunoslava Kiće Slabinca iskazana čast ovom glazbenom velikanu

Retrospektiva Krunoslava Kiće Slabinca održana je drugu večer festivala, a njome je odana počast ovom glazbenom velikanu čiji je doprinos Požeškom festivalu  i tamburaškoj glazbi nemjerljiv. Uz brojne posjetitelje Retrospektivni je prisustvovala i županica Antonija Jozić, zamjenik gradonačelnika Požege Borislav Miličević te zamjenik županice Ferdinand Troha.

Program drugoga dana festivala „Zlatne žice Slavonije Požega 2022.“, započeo je prijepodne na Trgu sv. Terezije radionicama i igraonicama za najmlađe, Folklornom riznicom te dječjim pjevačkim natjecanjem „Zlatni mikrofon“. Pobjednice su po kategorijama su Mia Rezo u mlađoj i Lana Bobek u starijoj kategoriji.

Navečer je održana Retrospektiva Krunoslava Kiće Slabinca. U potpuno novim aranžmanima orkestar pod ravnanjem maestra Alana Bjelinskog te uz soliste Jacquesa Houdeka, Ivanu Kindl, Brunu Oberan Bošković, Igora Delača, Ivu Gamulina, Brunu Čolaka i kao iznenađenje Borisa Ćiru Gašparca, izveo je, pred brojnom publikom, devetnaest bezvremenskih hitova iz širokog Kićinog opusa. Gost Retrospektivne večeri bio je Kićin sin Pavao Slabinac, koji je preuzeo zahvalnicu te iskazao radost na omažu njegovom ocu.

Po završetku Retrospektive program je nastavljen koncertom Miroslava Škore.

Izvor fotografija: Požeški vodič