Utorak, 30 Kolovoz 2022 14:51

Dječji vrtić Jakšić dobio podružnicu u Rajsavcu

Otvorena je podružnica Dječjeg vrtića Jakšić u Rajsavcu. Nova podružnica otvorena je u prostoru područne škole u Rajsavcu, a time je omogućen boravak u vrtiću za čak 18 djece. Novouređeno je i igralište na kojemu će mališani moći provoditi svoje vrijeme.

„Nedostatak smještajnog kapaciteta u matičnom vrtiću, riješen je tako da smo u slobodnom prostoru područne škole u Rajsavcu, napravili jednu mješovito odgojnu skupinu. Skupina je predviđena za 18 mališana uzrasta od 3 do 7 godine života. U ukupan projekt utrošeno je nešto više od 500 tisuća kuna, od kojih je dio financiran od strane osnivača, a dio od samoga Dječjeg vrtića, dok je većina sredstava, odnosno dječje igralište, financirana putem natječaja Središnjeg ureda za demografiju i mlade. Zahvaljujem se državnoj tajnici Središnjeg ureda, gospođi Željki Josić što nam se pridružila na današnjoj svečanosti te se naravno bilježimo za daljnju suradnju i nove projekte. Hvala i Požeško-slavonskoj županiji što nas je podržala i pomogla u realizaciji te Osnovnoj školi Mladost Jakšić i ravnatelju Bošku Obradoviću, što su nam ustupili prostor svoje škole.“ – rekla je ravnateljica Dječjeg vrtića Ivona Pečur.

„Jakšić je 2016. godine napokon dobio ustanovu Dječjeg vrtića i bilo je straha kod otvorenja da ćemo imati nepopunjeni kapacitet. Već 2017. se to pokazalo suprotno, već tada se pojavio nedostatak prostora. Tada je bilo u vrtiću 65 djece, svake godine se pojavljivao problem, a prošle godine smo imali 88 djece – dok smo ove godine prešli brojku od 100. U jaslice i vrtić je upisano 105 djece. Hvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu te sada na naše zadovoljstvo možemo svečano otvoriti ovu skupinu u Rajsavcu.“ – rekao je načelnik.

„Slatke su brige koje ima Općina Jakšić te je uistinu lijepo kad svjedočimo tome da djece ima, da postoji potreba za dječjim vrtićima. Nadam se da ćemo svjedočiti još ovakvim otvorenjima, ne samo za općinu Jakšić, nego i u drugim mjestima naše Požeško-slavonske županije.“ – rekao je zamjenik županice Ferdinand Troha.

„Meni je iznimno zadovoljstvo i čast otvoriti još jedan vrtić u Požeško-slavonskoj županiji. Maloj općini koja ipak pokazuje da ono što ljudi rade, da se taj trud isplati, da ovdje ljudi ipak žele živjeti i ostati – stvoriti svoju obitelj. Ovo je svakako dobar pokazatelj za druge općine i gradove, jer ulažemo u ono što nam je najvažnije, a to su ljudi, to su naša djeca. Ja vam doista želim da vam treba još kvadrata za našu djecu, da imaju veseo osmjeh na licima, a da roditelji mogu bezbrižno otići na svoje poslove jer su djeca u sigurnim rukama naših odgajateljica.“ – rekla je državna tajnica Središnjeg ureda za demografiju i mlade, Željka Josić, koja je naglasila kako je do sada u županiju uloženo 4,5 milijuna kuna kroz predškolski odgoj.

Izvor fotografija: Požeška kronika