Ponedjeljak, 22 Kolovoz 2022 10:46

Održana tradicionalna manifestacija “Naši korjeni”

Tradicionalna manifestacija Češke besede Bjeliševac „Naši korijeni“ održana je u Sportskom parku u Bjeliševcu. Na manifestaciji su nastupili članovi kulturno-umjetničkih društava Češka beseda iz Kaptola i Dežanovca te Matica Slovačka ˝Kukučin-Kuntarić˝ Jakšić, članovi ukrajinske zajednice UKPD ˝Andrija Pelih˝ Šumeće pokraj Slavonskog Broda, Muška pjevačka skupina “Grabarčani˝ iz Grabarja i članovi Zavičajnog društva Rama iz Pleternice.

Svojim nastupima predstavili su nasljeđe i bogatstvo krajeva iz koji su pristigli njihovi preci, a koje na ovaj način čuvaju te prenose na mlađe generacije.

Uz brojne goste i uzvanike, na manifestaciji je prisustvovao i zamjenik županice Ferdinand Troha, koji je pozdravio sve nazočne i pohvalio njihov dosadašnji rad.

Izvor fotografija: Požeška kronika