Ponedjeljak, 04 Srpanj 2022 13:39

Svečano otvoreni 56. „Đakovački vezovi“

Prvi „Đakovački vezovi“ održani su 2. i 3. srpnja 1967. godine, a pokrenuo ih je dr. Zvonimir Benčević u sklopu međunarodne godine turizma. Ove godine, tradicionalno ispred đakovačke katedrale sv. Petra, otvorena je 56. manifestacija izvornog narodnog folklora scenskom slikom "Šokačka sanjarenja“.

Središnji događaj ovogodišnje priredbe održan je u nedjelju 03. srpnja, a prisustvovali su mu i zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnik Grada Lipika Vinko Kasana, gradonačelnica Grada Pakraca Anamarija Blažević, te gradonačelnica Pleternice Marija Šarić. U svečanom mimohodu ulicama u središtu grada sudjelovalo je 50 folklornih skupina s oko dvije tisuće sudionika iz Republike Hrvatske i inozemstva te 30 konjanika i 30 okićenih svatovskih zaprega.

Glavni dio manifestacije bila je međunarodna i hrvatska smotra folklora, a program ovogodišnjih "Đakovačkih vezova" obuhvaćao je i brojne izložbe, radionice, koncerte, gastro dane te programe za djecu.

Izvor fotografija: Grad Đakovo