Srijeda, 29 Lipanj 2022 08:38

U Kaptolačkom Starom gradu održan 6. Koncert klasične glazbe „Tu es Petrus“

U predvečerje svetkovine sv. Petra i Pavla, u crkvi sv. Jurja u Starom gradu u Kaptolu, održan je tradicionalni Petrovski koncert »Tu es Petrus«. Šesti po redu, već tradicionalni koncert održan je u sklopu Dan Općine Kaptol, a istome su, uz brojne posjetitelje prisustvovali i zamjenik županice Ferdinand Troha, ravnatelj odgojno-obrazovnog centra Požega i predstojnik Nacionalnog ureda HBK za katoličke škole Ivica Žuljević i načelnik Općine Kaptol Mile Pavičić.

Ovaj koncert održava se u čast sv. Petra i njegovih 800 godina u Požeškom kaptolu, a skladbe Bacha, Torelija, Goreckog, Čajkovskog i drugih, izvodio je gudački orkestar kvartet truba pod palicom dirigenta Josipa Prajza te vokalne soliste: Mislava Lucića (tenor), Kristijana Kostića (tenor) i Petra Kopunovića Legetina (bariton).

Izvor fotografija: Požeška biskupija