Četvrtak, 23 Lipanj 2022 12:02

U Kaptolu održan Dan češke kulture

Tradicionalna manifestacija Dan češke kulture, održana je i ove godine u Kaptolu. Ovu manifestaciju organizira Češka beseda Kaptol u vrijeme obilježavanja Dana Općine Kaptol.

Dan češke kulture prilika je za druženje uz tradicionalnu češku glazbu, ples i hranu, no i prikaz izrade raznih figurica od slame, što je dio tradicije ove nacionalne manjine.

Manifestaciji su nazočili dopredsjednica Saveza Čeha u Hrvatskoj Marija Valkova, zamjenik županice Ferdinand Troha, predsjednik Češke besede Zdenko Tauš te ostali gosti.

Prije početka programa prisutne je pozdravio predsjednik Češke besede Zdenko Tauš, potom zamjenik županice Ferdinand Troha i potom Marija Valkova, dopredsjednica Saveza Čeha u Hrvatskoj.

„Pozdravljam vas sve, ujedno i u ime županice Antonije Jozić. Iznimno veseli, što ste u ovim svečanim danima u Općini Kaptol, i kao češka zajednica, dali svoj doprinos, a vaša simbolično otvorena vrata, nisu samo ovom prigodom, nego cijele godine. Prisutnost Češke besede Kaptol u društvenim događanjima pohvalna je.“ – rekao je zamjenik županice Troha.

Izvor fotografija: pozeskivodic.com