Nedjelja, 12 Lipanj 2022 10:58

Održana prva večer Dječjeg tamburaškog festivala „Cvjetići glazbe“

Grad Pleternica i ove godine u mjesecu lipnju donosi brojne sadržaje te je tako sinoć na predivnom Trgu bećarca održana prva večer tradicionalnog, dvadeset i osmog dječjeg festivala „Cvjetići glazbe“, na kojemu je interpretirano četrnaest poznatih tamburaških skladbi.

Najviše glasova stručnog žirija, ali i simpatija publike, dobila su braća Marko i Matej Harmicar koji su izveli skladbu “Sastala se braća“ te time postali ovogodišnji naj cvjetići. Pobjedu prve večeri festivala odnijela je Helena Bobek sa skladbom “Golube moj bijeli”, drugo mjesto osvojila je Lana Baketarić koja je otpjevala skladbu „Od Dunava do Jadrana“, dok je treće mjesto, izvodeći skladbu „Sin sam zlatnih žitnih polja“, osvojio Filip Kresovljak.

Podršku mladim pjevačima došli su dati zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnica Grada Pleternice Marija Šarić, zamjenik gradonačelnice Domagoj Katić, njihove obitelji, prijatelji i brojni Pleterničani, a ovogodišnji dvodnevni Dječji tamburaški festival, prigodnim riječima otvorila je Marta Gabrek, dječja gradonačelnica Pleternice.

Uz mlade pjevačice i pjevače, predstavili su se i djeca KUD-a Orljava Pleternica, Plesna sekcija „Cvjetići glazbe“ te Mažoretkinje Grada Pleternice, a pobjednicima prve večeri festivala uručene su vrijedne nagrade ovogodišnjih sponzora.

Izvor fotografija: slavonski.hr