Nedjelja, 01 Svibanj 2022 12:26

Čestitka županice Antonije Jozić povodom 27. obljetnice VRO „Bljesak“

Vojno – redarstvenom operacijom „Bljesak“, koja je započela 01. svibnja 1995. godine, združene snage hrvatske vojske i specijalne policije porazile su neprijatelja i oslobodile zapadnu Slavoniju. U samo 31 sat oslobođeno je 500 četvornih kilometara okupiranog teritorija. Ovom operacijom postalo je jasno kako hrvatski narod može i hoće ostvariti slobodu i mir.

“Na obljetnicu vojno redarstvene akcije Bljesak i velike pobjede Hrvatske vojske i specijalne policije RH posebnu počast odajmo onima koji su za hrvatsku slobodu dali sve. Naša trajna zadaća je čuvati uspomenu na hrvatske branitelje i Domovinski rat kao temelj moderne Hrvatske.” – izjavila je županica Jozić, prisjetivši se svih naših branitelja koji su položili svoje živote za Domovinu.