Subota, 23 Travanj 2022 13:38

Županica Jozić u Pakracu posjetila ukrajinske obitelji

Zajedno sa pakračkom gradonačelnicom i saborskom zastupnicom Anamarijom Blažević, voditeljem Službe civilne zaštite Požega Slavkom Marincem, načelnicima pakračkog i županijskog stožera civilne zaštite Marijanom Šircem i Ferdinandom Trohom, požeško-slavonska županica Antonija Jozić, a u prigodi sutrašnjeg Uskrsa koji se slavi po julijanskom kalendaru, jučer je u prihvatnom centru bivše osnovne škole u Pakracu posjetila ukrajinske obitelji, majke i djecu.

Županica Jozić podsjetila je prisutne obitelji kako Pakračani najbolje znaju što prolaze i mogu suosjećati s njima jer su i oni prije 30 godina prolazili kroz ratne strahote u našem gradu heroju te im ponudila pomoć od svih institucija, gradskih i županijskih. Uz riječi podrške i ohrabrenja, županica je majkama i djeci čestitala nadolazeći Uskrs, jer ove dane njihovi bližnji, osobito muški članovi obitelji koji su morali ostati na ratištu, neće provesti s njima.

U ovim trenucima u Požeško-slavonskoj županiji borave 223 osobe izbjegle iz Ukrajine. Brojni Pakračani, udruge grada, pojedinci i ljudi dobre volje redovito posjećuju, obilaze i na razne načine pomažu ukrajinskim obiteljima kako bi im olakšali njihovu trenutnu situaciju.

Gradonačelnica Blažević istaknula je kako je jedna odrasla osoba već počela raditi dok drugi aktivno traže posao, a nakon proljetnih praznika četvero mladih Ukrajinaca krenuti će u Srednju školu Pakrac, troje djece u pakračku osnovnu školu, dok je u matični vrtić krenulo jedno malo dijete.

Izvor fotografija: pakrackilist.hr