Utorak, 19 Travanj 2022 16:03

Svečano obilježen Dan Brodsko-posavske županije

Povodom 29. obljetnice Dana Brodsko-posavske županije danas je, nakon misnog slavlja i polaganja vijenaca, u Kazališno koncertnoj dvorani Ivane Brlić-Mažuranić održana Svečana sjednica Županijske skupštine na kojoj su najzaslužnijim institucijama i pojedincima dodijeljena priznanja.

Svečanoj sjednici uz domaćine, predsjednika županijske skupštine Peru Ćosića i župana Danijela Marušića, nazočio je i izaslanik predsjednika Vlade RH i ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman, ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Nataša Tramišak kao i brojni župani među kojima i županica Antonija Jozić, gradonačelnici i načelnici općina te predstavnici gospodarskog, društvenog, kulturnog, vjerskog i političkog života Brodsko-posavske županije.

Nakon govora županijskih čelnika o svemu učinjenom u Brodsko-posavskoj županiji u posljednjih godinu dana, najzaslužnijim pojedincima dodijeljene su godišnje županijske nagrade, a Nagrada za životno djelo posthumno je pripala uglednom brodskom odvjetniku i nekadašnjem županu Mirku Tomcu za aktivno i nesebično zalaganje i doprinos u gospodarskom i društvenom razvoju Brodsko-posavske županije, poticanje razvoja demokracije te ustroj lokalne uprave i samouprave, očuvanje slavonske tradicije, kao i promicanje povijesne, etnografske, umjetničke i gospodarske vrijednosti Slavonije.

Izvor fotografija: bpz.hr