Subota, 02 Travanj 2022 14:46

U Grad Lipik pristiglo 20 osoba izbjeglih iz Ukrajine

Dana 01. travnja, u Grad Lipik, točnije u smještajni objekt Ankin dvor u blizini lipičkih toplica, autobusom je pristigla skupina izbjeglih osoba s područja Ukrajine, točnije 20 osoba - žena i djece.

Osobama koje su došle u Lipik pronaći svoje utočište bit će osiguran smještaj, prehrana i zdravstvena skrb, a pristigle izbjeglice na odredištu su dočekali načelnik županijskog Stožera civilne zaštite Ferdinand Troha, načelnik gradskog Stožera CZ Grada Lipika Slobodan Katunar, voditelj Službe civilne zaštite Požega Slavko Marinac, Darko Kelemen, ravnatelj Toplica Lipik sa suradnicima, te Danijela Kiš, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Pakrac.

„U Lipik su do sada došle tri ukrajinske obitelji, tri žene i petero djece kojima je smještaj pružila jedna lipička obitelj, a nakon mjesec dana boravka u Lipiku, preselili su u Pakrac u privatni smještaj.“ – istaknula je ravnateljica Kiš.

Izvor foto: compas.com.hr