Subota, 02 Travanj 2022 14:34

U Osnovnoj školi Lipik održano županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika

Dana 30. ožujka Osnovna škola Lipik bila je domaćin 27. županijskog natjecanja iz hrvatskog jezika na kojemu su sudjelovali sedmi i osmi razredi te sva četiri razreda srednjih škola s područja Požeško-slavonske županije. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 89 učenika i 37 mentora.

Prigodnim riječima, prije samoga natjecanja, prisutnima su se obratili zamjenik županice Ferdinand Troha te gradonačelnik Grada Lipika Vinko Kasana, a Klaudija Kovač, ravnateljica Osnovne škole Lipik, istaknula je kako joj je zadovoljstvo ugostiti učenike i mentore iz naše županije koji su svojim radom i trudom zaslužili prisustvovati natjecanju te im zahvalila što njeguju ljepotu i vrednote hrvatskoga jezika kao jednu od najvažnijih značajki hrvatskog identiteta.

Izvor foto: compas.com.hr