Nedjelja, 27 Veljača 2022 19:37

29. obljetnica prisjećanja na poginule, nestale i umrle branitelje pleterničkog kraja

Posljednje nedjelje u veljači od 1993. godine u gradu Pleternici odaje se počast poginulim hrvatskim braniteljima s ovog područja. Tim povodom kod spomen obilježja vijence su položili izaslanstvo roditelja poginulih, smrtno stradalih i nestalih braniteljica i branitelja, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno zamjenikom županice Ferdinandom Trohom, predstavnici Grada Pleternice, te predstavnici policijske postaje Pleternica.

Nakon polaganja vijenaca molitvu pored spomenika predvodio je vlč. Tomislav Varela, nakon čega je u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa euharistijsko slavlje za hrvatske branitelje pleterničkog kraja predvodio požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.

Izvor fotografija: pozeskivodic.com