Subota, 29 Siječanj 2022 16:34

Enogastronomija važan je segmet ukupne turističke ponude

Projekt „Slavonija Gastro Art – Fine Dining – creative cuisine by Damir Sertić“, na kojemu se partneri Požeško-slavonska županija, TZ Požeško-slavonske županije, Grad Požega, TZ grada Požega, Gradska knjižnica Požega, te sponzori Vinarija Kutjevo i Svečana dvorana Glorija predstavljen je u Požegi te su akteri zajedno pokrenuli prvi u nizu događanja/edukacija/radionica na temu unapređenja i adekvatne promocije gastronomije Požeško-slavonske županije.

Enogastronomija važan je segment ukupne turističke ponude te je u cilju komplementarnosti proizvoda vina i proizvoda gastronomije pokrenut ovaj projekt. Predstavljanju ovoga projekta prisustvovao je i zamjenik županice Ferdinand Troha.

„Zahvaljujem svima koji su sudjelovali na ovome projektu. Moram naglasiti kako se u našoj Zlatnoj dolini hrana i vino sljubljuju na specifičan način.“  - rekao je Troha te pohvalio tradicionalni meni oplemenjen modernijim načinom.

Chefa Damira Sertića – Best Atristic World Masterchef pripremio je tradicionalni slavonski svatovski meni na jedan drugačiji i kreativan način. Uz navedeni meni bit će sljubljena vina Vinarije Kutjevo kako slijedi: Graševina de Gotho 2019., Maximo Oro 2019., Pinot crni de Gotho 2018., te uz desert Traubi Vino, novi proizvod Vinarije Kutjevo.

Izvor fotografije: pozeskivodic.com