Subota, 18 Prosinac 2021 12:56

U županijskoj palači održan božićni prijem - Županica Jozić: „Samo zajedno možemo mijenjati našu županiju“

Požeško-slavonska županica Antonija Jozić i predsjednik Županijske skupštine Vinko Kasana upriličili su u Velikoj županijskoj vijećnici svečani prijem kojem su prisustvovali gospodarstvenici i uzvanici iz svijeta kulture, religije, obrazovanja i politike.

U ime svih vijećnica i vijećnika Požeško-slavonske županije prisutne je pozdravio predsjednik Kasana. „Znam da su ovdje ključni ljudi u našoj županiji koji nose društveni, gospodarski život i razvoj naše županije. Danas smo imali sjednicu Skupštine Požeško-slavonske županije i usvojili smo Proračun, prvi u ovom sazivu. Imamo jedan važan dokument, razvojan i socijalan, koji nam otvara mnoge mogućnosti za zajednički rad u vremenu koje je pred nama.” – rekao je Kasana poželjevši svima čestit Božić i ugodne blagdane.

“Izuzetna mi je čast da ste se odazvali pozivu vi, ljudi koji ste ključni za razvoj našeg kraja - gospodarstvenici, ravnatelji ustanova, gradonačelnici i načelnici, predstavnici policije, obrazovanja i svi vi koji svojim trudom i angažmanom svakodnevno mijenjate nabolje situaciju na području Požeško-slavonske županije.” - rekla je županica.

“Danas smo na Županijskoj skupštini donijeli ključan dokument - Proračun županije za slijedeću godinu, ali isto tako i jedan vrlo važan dokument, a to je Plan razvoja Požeško-slavonske županije za razdoblje 2021.-2027. godine te sam izuzetno sretna i zadovoljna što smo završili i tu proceduru izrade strateškog dokumenta. Uistinu ćemo ozbiljno i marljivo početi realizirati projekte koji su u tom strateškom dokumentu, što smo već i počeli činiti. Tu naravno trebamo pomoć i podršku svih vas, neovisno o tome na kojoj ste poziciji – bilo da ste vijećnici, ravnatelji, gospodarstvenici koji dajete sebe 24 sata stvarajući nove vrijednosti. Protekla pandemijska godina, pa i ova protekla u znaku bujičnih poplava i tuče, donijele su izazove, a vi gospodarstvenici ste ostali i opstali i mi danas u našoj županiji bilježimo veći broj radnih mjesta nego što smo ih imali prije godinu dana. Ništa vas nije pokolebalo, i poput vas, i mi ćemo marljivo i pažljivo raspolagati sredstvima proračuna, radit ćemo na promjenama. Vama i vašim najmilijima želim sretne i blagoslovljene božićne blagdane te da nam 2022. godina bude uspješna, radosna te da krenemo ostvarivati sve ono što smo zacrtali, jer samo zajedno možemo mijenjati stvari, mijenjati Požeško-slavonsku županiju.” - istaknula je županica.