Subota, 30 Listopad 2021 18:36

Festival buče i BUČArt

U organizaciji Turističke zajednice Grada Požege i Udruge proizvođača bučinog ulja Hrvatske danas je održan Festival buče, manifestacija posvećena kraljici jeseni – buči, ali i drugim proizvodima inspiriranim jesenskim plodovima. Svi domaći proizvodi koje tijekom godine proizvođači uzgajaju i njeguju baš u ovo jesensko vrijeme postaju slasni obroci na bogatim slavonskim stolovima, a zahvaljujući tome, Slavonska jesen uvijek je poseban doživljaj.

''BUČArt'' – manifestacija održala se na dječjem igralištu Pod gradom, a sve okupljene pozdravili su zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha, zamjenik gradonačelnika Grada Požege Borislav Miličević, te direktorica TZ Grada Požege Silvija Podoljak koja je istaknula kako na manifestaciji sudjeluje preko 20 izlagača vezanih direktno uz buču i bučino ulje.

Na ovaj lijepi jesenski dan, okupljene građane pozdravio je i zamjenik županice Požeško-slavonske županije rekavši kako vjeruje da će Požežani uživati u ovoj jesenskoj manifestaciji te se zahvalio svim učenicima i profesorima naših škola što su izdvojili svoje slobodno vrijeme kako bi sudjelovali na ovome događanju i uveselili sve prisutne svojim radovima.

Uz degustacije bučinog ulja i drugih lokalnih domaćih proizvoda, prodajno-izložbene štandove s domaćim proizvodima, suvenire od slame i radionicu izrade figura od slame osječke udruge Slama Land Art, te uz tematske radionice poput oslikavanja lica za najmlađe i radionicu učeničke zadruge Cucurbita iz Brestovca i brojne druge sadržaje, manifestacija se održala pod pokroviteljstvom Požeško-slavonske županije, Grada Požege i Veleučilišta u Požegi.

Izvor fotografija: Grad Požega