Četvrtak, 28 Listopad 2021 08:07

Predstavljanje knjige „Strategijska obrambena operacija 91./92. godine“

Umirovljeni general  Hrvatske vojske Vinko Vrbanac te umirovljeni brigadir Stjepan Antolašić, u Gradskoj knjižnici Požega predstavili su knjigu „Strategijska obrambena operacija 91./92. godine“. Knjiga je napisana u prigodi 30-te obljetnice agresije na Republiku Hrvatsku, a dvojica autora ovom knjigom htjeli su reći više kako bi se ispravila nepravda neispričanih događaja.

Predstavljanju knjige nazočili su brojni hrvatski branitelji, umirovljeni brigadiri, predstavnici braniteljskih udruga proizašlih iz Domovinskog rata, te zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha.

Knjiga je izuzetno vrijedan doprinos rasvjetljavanju obrambenih i napadnih operacija hrvatske vojske na istočnoslavonskom bojištu tijekom Domovinskog rata te je posvećena hrabrim hrvatskim ratnicima, Slavonkama i Slavoncima i svima onima koji su došli pomoći u tim sudbonosnim trenucima te zaustavili agresora i onemogućili mu njegov planirani proboj prema Zagrebu i Varaždinu.

Izvor fotografija: pozeska-kronika.hr