Ponedjeljak, 11 Listopad 2021 08:12

Matica umirovljenika održala 19. glazbene susrete

Tradicionalni glazbeni susreti Matice umirovljenika Požeško – slavonske županije održani su u Požegi i to po 19. put. Domaćin je službeno bila Općina Čaglin, dok je pokrovitelj Požeško – slavonska županija.

Nedjeljko Nenadić, predsjednik Matice umirovljenika Požeško – slavonske županije pozdravio je sve nazočne, a ujedno i čestitao 75. godišnjicu utemeljenja udruge umirovljenika u Hrvatskoj.

Kao domaćin susreta, prisutne je pozdravio načelnik Općine Čaglin Dalibor Bardač koji se zahvalio svima koji ustraju i svake godine organiziraju ovakve susrete, a sudionike susreta pjevačkih zborova umirovljenika, u svoje ime i u ime županice, pozdravio je i zamjenik Ferdinand Troha, koji je svima zaželio puno uspjeha. „Želim vam da današnji susret iskoristite da pričate o lijepim stvarima. Zaboravite na godine, bolesti i sve ono što je prisutno u vašoj dobi, danas samo o lijepim stvarima pričajte i još ljepše pjevajte.“ rekao je zamjenik Troha otvarajući 19. susret pjevačkih zborova umirovljenika.

Nastupilo je više od 180 sudionika, a svaki zbor se predstavio sa tri pjesme.

Izvor fotografija: pozeskivodic.hr