Ponedjeljak, 13 Rujan 2021 13:28

Održane moto utrke na Glavici

Ovaj vikend, 11. i 12. rujna, na požeškoj stazi Glavica održano je Međunarodno otvoreno prvenstvo Hrvatske u cestovnim moto utrkama „Nagrada Požeško-slavonske županije“, u organizaciji Udruge za razvoj i promicanje moto sporta Sokol iz Požege.

Kao i svake godine okupilo se više od tisuću posjetitelja, a bogata tradicija moto utrka jedna je od značajki po kojima su naša županija i grad Požega prepoznatljivi i izvan granica Republike Hrvatske.

Sudjelovalo je više od 100 vozača u kategorijama cestovne moto utrke, brzinske utrke i oldtimeri, te motocikala s prikolicom.

U nedjelju, 12. rujna, održan je drugi dan Otvorenog prvenstva Hrvatske, ujedno i posljednja utrka sezone u ovim disciplinama, a svečano otvorenje održao je zamjenik županice Ferdinand Troha, nakon čega je slijedilo devet utrka.

Izvor fotografija: pozeska-kronika.hr