Ponedjeljak, 13 Rujan 2021 08:54

Prijateljsko druženje Češke besede Kaptol

U novoobnovljenom dvorištu Češkog doma ČB Kaptol članovi tog istoimenog društva kao i prethodnih godina organizirali su prijateljsko druženje na kojemu su se okupili brojni članovi sličnih kulturnih društava Čeha, a kojemu je, između ostalih, prisustvovao i zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha.

Sve goste pozdravio je i zaželio dobru zabavu dugogodišnji predsjednik Zdenko Tauš koji je istaknuo kako je ovo način da se oduže svima onima kod kojih i članovi Češke besede Kaptol također idu na nastupe i druženja.

U ime Požeško-slavonske županije i županice Antonije Jozić sve prisutne pozdravio je zamjenik županice Ferdinand Troha te poželio svima ugodno druženje.

Nastupili su domaćini sa svojom mješovitom pjevačkom i dječjom folklornom skupinom te predstavnici gostujućih skupina koji su s veseljem pokazali svoj trud koji ulažu u prikazivanje svoje tradicije i običaje svoga kraja.

Izvor fotografija: ČB Kaptol