Petak, 25 Lipanj 2021 10:03

Čestitka županice povodom Dana neovisnosti - spomendana

Dragi žitelji Požeško – slavonske županije,

Sabor Republike Hrvatske 1991. godine donio je odluku o pokretanju postupka razdruživanja od ostalih jugoslavenskih republika te stoga 25. lipnja slavimo kao Dan neovisnosti, koji je u Republici Hrvatskoj proglašen spomendanom.

Sjećamo se s ponosom vremena u kojem je Hrvatska, izvrgnuta agresiji, pokazala odlučnost i hrabrost, a sa velikom zahvalnošću sjećamo se naših hrvatskih branitelja koji su najzaslužniji za izborenu slobodu i neovisnost Lijepe naše domovine.

Tom prilikom, u ime vijećnika Županijske skupštine, svojega zamjenika i svoje osobno ime, svim stanovnicima Požeško – slavonske županije, kao i Republike Hrvatske, čestitam Dan neovisnosti te posebnu hvalu želim iskazati onima koji su svoje živote utkali u temelje slobodne i neovisne hrvatske države.

Vaša županica Antonija Jozić