Utorak, 22 Lipanj 2021 10:52

Ivanjskim krijesom simbolično pozdravljen dolazak ljeta

Tradicionalna manifestacija Ivanjski krijes održana je u suradnji Povijesne postrojbe Gradska straža Požega, Turističke zajednice grada Požege i Požeškim odredom izviđača.

Manifestaciji su prisustvovali i zamjenik županice Ferdinand Troha te zamjenik gradonačelnika Požege Borislav Miličević koji je na požeškom šetalištu Stari grad, zajedno s pripadnicima Povijesnih postrojbi zapalio krijes te time pozdravio dolazak ljeta.

Ulicama grada održan je mimohod povijesnih postrojbi Gradska straža Požega, Križevačka djevojačka straža, Serežani Županja i Sokolska garda Vinkovci koje su nakon mimohoda tradicionalno podnijele prijavak zamjeniku gradonačelnika Borislavu Miličeviću.

„Mimohodom ulicama Grada Požege donijeli ste makar dašak tradicije paljenja Ivanjskog krijesa u našem gradu. Nadam se da ćemo sljedeći Ivanjski krijes zapaliti na našem glavnom trgu zajedno s građanima Požege kako to i dolikuje.“ – rekao je dogradonačelnik Miličević.

Zamjenik županice Ferdinand Troha sve uzvanike pozdravio je ispred Požeško-slavonske županije i županice Antonije Jozić te se zahvalio Gradskoj straži Požega koja je, unatoč svim okolnostima odlučila sačuvati tradiciju koja u našem gradu ima dugu povijest i dio je našeg identiteta.