Subota, 19 Lipanj 2021 09:59

Županica Antonija Jozić otvorila 46. "Zlatni glas Zlatne doline"

Po 46. put Kaptol je bio domaćin Festivala tamburaških pjesama „Zlatni glas zlatne doline", koji je održan u petak 18. lipnja u sportskoj dvorani Osnovne škole Vilima Korajca u Kaptolu. Ovaj sve popularniji festival glazbenih amatera prošle godine nije održan, dok je ove godine, na radost brojnih sudionika i posjetitelja, tradicija nastavljena.

Uz domaćina, načelnika Općine Kaptol Milu Pavičića, festivalu su nazočili i županica Požeško – slavonske županije Antonija Jozić, zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnik grada Lipika Vinko Kasana, gradonačelnica grada Pleternice Marija Šarić, mještani općine Kaptol, te ostali uvaženi gosti.

Načelnik općine Kaptol Mile Pavičić na početku festivala pozdravio je nazočne te im poželio ugodnu i lijepu večer uz zvukove tamburaške glazbe.

„Neka konačno ponovno pjeva Slavonija!“ – naglasila je županica  Antonija Jozić te tim riječima otvorila Festival tamburaških pjesama „Zlatni glas Zlatne doline“ čestitavši svim žiteljima općine Kaptol na 800 godina od prvog spomena tog naselja.

Na ovogodišnjem festivalu nastupili su solisti, tamburaški sastavi i pjevačke skupine iz naše zemlje, zatim iz Švicarske, Austrije, te Bosne i Hercegovine. Među njima su poznata imena kao što su Ana Baketarić, Meri Miljković, Željko Witovsky, Andrija Kos, Stjepan Japarić, Žeteoci, Baće i drugi, te debitanti Tena Grlica, Katarina Mihaljević, Rapsodia, Galop, Primus itd. Bila je to prilika i za promociju video spota pjesme Vječna ljubav koju je Ana Baketarić premijerno izvela na festivalu, a snimljen je na više lokacija u Kaptolu i okolici. Gost večeri bio je Stjepan Jeršek Štef uz tamburaše Rubato.

Festival su organizirali Općina Kaptol i Turistička zajednica Zlatni Papuk, dok je pokrovitelj bila Požeško-slavonska županija. Ovom manifestacijom započela je proslava Dana općine i njezinog zaštitnika sv. Petra i Pavla.