Nedjelja, 13 Lipanj 2021 08:27

Predstavljena knjiga biskupa msgr. Antuna Škvorčevića „Riječ Božja nije okovana”

U prigodi blagdana sv. Antuna Padovanskog u požeškoj Katedrali predstavljena je knjiga požeškog biskupa msgr. Antuna Škvorčevića „Riječ Božja nije okovana – Pisma, poruke i homilije u vrijeme pandemije koronavirusa“. Predstavljanju su, među ostalim, prisustvovali i županica Antonija Jozić te gradonačelnik grada Požege prof.dr.sc.Željko Glavić.

Nakon predstavljanja knjige, u predvečerje spomendana sv. Antuna Padovanskog i imendana požeškog biskupa msgr. Antuna Škvorčevića održan je tradicionalni „Antunovski koncert“. Na programu su nastupili Katedralni zbor, komorni orkestar te solisti, a na programu su bila solistička, zborska i orguljska djela velikih svjetskih skladatelja poput G. F. Händela, A. Vivaldija, J. S. Bacha, O. Ravanella i drugih skladatelja.

Izvor fotografija: Požeška biskupija