Četvrtak, 10 Lipanj 2021 10:07

„Kontinuitet velikosrpske politike kao uzrok rata u Hrvatskoj 1991. godine”

U sklopu obilježavanja 30. obljetnice 63. „A“ samostalne bojne ZNG Požega, u Dvorani sv. Terezije Avilske održano je predavanje dr.sc. Ante Nazora, ravnatelja Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata, na temu „Kontinuitet velikosrpske politike kao uzrok rata u Hrvatskoj 1991.godine”.

Predavanju su prisustvovali zamjenik županice Ferdinand Troha, zamjenik gradonačelnika Požege prof.dr.sc. Borislav Miličević, pripadnici postrojbe, odnosno predstavnici Udruge 63. „A“ samostalne bojne ZNG Požega te ostali gosti.

„Tema predavanja je „Kontinuitet velikosrpske politike“, jer to je uzrok rata. U Hrvatskoj 1991. godine nije bio građanski rat. Za ovaj rat nisu podjednako krive obje strane. Riječ je upravo o kontinuitetu. Cilj ovoga rata bio je da se dio Republike Hrvatske odvoji i pripoji Republici Srbiji.“ – rekao je ravnatelj Nazor.

Izvor fotografija: pozeskivodic.com