Četvrtak, 15 Listopad 2020 14:36

Proslava svetkovine Sv. Terezije Avilske

Na svetkovinu sv. Terezije Avilske zaštitnice požeške katedrale, istoimene Župe i grada Požege, svečano euharistijsko slavlje u Katedrali predvodio je apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj msgr. Giorgio Lingua.

Na svečanom misnom slavlju zajedno sa požeškim biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem sudjelovali su i biskupi Đakovačko-osječke crkvene pokrajine, kanonici požeškog Stolnog kaptola, svećenici Katedralnog arhiđakonata, predstavnici gradskih župa, udruga, društava, školska djeca, a ispred požeško-slavonske županije na misnom slavlju bio je prisutan i župan Alojz Tomašević.

Tom prigodom župan Alojz Tomašević uručio je apostolskom nunciju Fotomonografiju Požeško – slavonske županije.