Petak, 18 Rujan 2020 13:42

8. sastanak Vlade sa županima, predstavnicima Udruge gradova i Udruge općina održan u Gospiću

Predsjednik Vlade Andrej Plenković predsjedao je 8. sastankom Vlade sa županima te predstavnicima Udruge gradova i Udruge općina, a koji je održan u Gospiću.

Na sastanku se uvodno obratio predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, potom predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk te u ime domaćina župan Ličko-senjske županije Darko Milinović i gradonačelnik Gospića Karlo Starčević.

Najvažnija pitanja o kojima su razgovarali su: porezna reforma, reforma lokalne samouprave, korištenje europskih fondova i Plan gospodarskog oporavka.

Prvi sastanak ovoga formata održan je još 2016. godine, a radi uspostave načela partnerstva u komunikaciji sa svim hrvatskim županijama, gradovima i općinama. Nakon toga dogovorena je praska redovitog usklađivanja višerazinskog upravljanja Hrvatskom, a sve u cilju njezinoga ravnomjernog regionalnog razvoja. Dosad su sastanci u tom formatu održani i u Požegi, Šibeniku, Varaždinu, Rijeci, Zadru i Koprivnici.

Sastanku je prisustvovao i župan Alojz Tomašević.