Ponedjeljak, 13 Srpanj 2020 09:18

Nove odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je nekoliko novih odluka koje se primjenjuju od 13. srpnja 2020. godine.

Jedna od odluka je obavezno korištenje maski za lice ili medicinskih maski za vrijeme trajanja proglašene epidemije bolesti COVID-19.

Ovom odlukom obuhvaćeni su;

• zaposlenici zdravstvenih ustanova i osobe koje dolaze u posjet pacijentima, ako su posjete dopuštene,
  • zatim vozači, kao i ostali zaposlenici u sredstvima javnog prijevoza, kao i putnici koji koriste njihove usluge,
  • zaposlenici u trgovačkoj djelatnosti i kupci za vrijeme boravka u prodavaonicama,
  • zaposlenici u ugostiteljskoj djelatnosti koji dolaze u kontakt s gostima ili sudjeluju u posluživanju i pripremi, jela, pića i napitaka,
  • i druge osobe koje na to posebnih uputama i preporukama obveže Hrvatski zavod za javno zdravstvo.

Više o toj odluci možete pročitati ovdje

Druga odluka odnosi se na organizaciju okupljanja na kojima je prisutno više od 100 sudionika za vrijeme trajanja proglašenje epidemije bolesti COVID-19. Organizatori takvih okupljanja obvezni su teritorijalno nadležnoj službi civilne zaštite Ravnateljstva civilne zaštite putem elektroničke pošte županijskog centra 112, najkasnije 48 sati prije planiranog početka okupljanja, dostaviti obavijest o održavanju okupljanja.

Ostale odredbe Odluke možete pronaći ovdje

Upute i preporuke za organizaciju takvih okupljanja možete pronaći ovdje