Srijeda, 11 Prosinac 2019 14:20

Radni sastanak s ravnateljima po pitanju nadoknade nastavnih dana

U Velikoj vijećnici Požeško-slavonske županije održani su radni sastanci s ravnateljima srednjih i osnovnih škola, po pitanju nadoknade nastavnih dana provedenih u štrajku. Sastanku su uz ravnatelje prisustvovali župan Alojz Tomašević i direktor Arrive Igor Krpan, koji je pozvan u slučaju potrebe prilagodbe voznog reda za učenike tijekom nadoknade nastave, također su prisustvovali pročelnik Upravnog odjela za proračun i financije Damir Jakoubek te pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Sandra Sekulić.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je redoslijed prioriteta prema kojemu bi se nadoknada nastave odrađivala. Župan Alojz Tomašević rekao je ravnateljima da prioritet treba biti interes roditelja i djece te da svoje prijedloge usuglašene sa školskim odborima dostave u Upravnom odjelu za društvene djelatnosti koji će Ministarstvu dostaviti ujedinjeni zahtjev za sve škole na suglasnost.