Utorak, 12 Studeni 2019 07:45

Koncert Kulturno-umjetničkog društva “Berda” Brestovac

U subotu navečer u Gradskom kazalištu Požega, Kulturno-umjetničko društvo “Berda” Brestovac je pripremio cjelovečernji koncert pod nazivom “Idem selom, pjesma ori”.

Kulturno-umjetničko društvo “Berda” je osnovano 1996. godine, ali je imalo prekid u radu, obnovljeno je 2006. godine. Trenutno ima dvadesetak mladih članova i nešto više starijih. Vrijedne ruke članica proteklih su dana za posjetitelje u kazalištu pripremile male poklones domaćim suhim kolačima.

Do sada su održali četiri takva koncerta u Dalmaciji, a u programu su predstavili Slavoniju, ali su na repertoaru imali i Posavinu, Kordun, Međimurje i td. Uz brojne goste i prijatelje, na koncertu je bio i zamjenik župana Vedran Neferović.

Izvor: pozeska-kronika.hr

Pročitano 1936 puta