Ponedjeljak, 04 Studeni 2019 08:19

Dušni dan u požeškoj Katedrali

Na Spomen svih vjernih mrtvih, 2. studenog u požeškoj Katedrali biskup Antun Škvorčević slavio je večernju svetu misu za vjerne mrtve u zajedništvu s kanonicima Stolnog kaptola, svećenicima na službi u Župi Sv. Terezije Avilske i iz središnjih biskupijskih ustanova. Na slavlju su bili nazočni požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, predstavnici Hrvatske vojske i policije, udruga proizašlih iz Domovinskog rata, katoličkih i građanskih udruga te drugi vjernici. Pozdravljajući na početku slavlja sve sudionike, biskup je rekao da se Katolička Crkva po svem svijetu danas spominje krštenih članova Crkve koji su preminuli, i upravlja za njih svoju molitvu.

Pozvao ih je da u tu molitvu uključe svoje preminule koje vole, te da ih u ovoj svetoj misi povjere Isusu Kristu i njegovoj ljubavi s križa. Također ih je pozvao da mu povjere sav preminuli grad Požegu, s onima koji su ga vodili kao gradonačelnici, ili u njemu stolovali kao župani, te sa svima onima koji su na različite načine pridonosili boljitku života u gradu Požegi. Rekao je da se u ovom slavlju  spominjemo svih svećenika, redovnika i redovnica koji su služili duši ovog Grada, među kojima su i dvojica preminulih kanonika, kao i svih onih koji su tijekom 18. i 19. stoljeća bili pokopani u kripti Katedrale.

Pročitano 1946 puta