Petak, 19 Srpanj 2019 09:09

Sjećanje na poginulog pukovnika Dragana Jajića u sklopu „Noći hrvatskih branitelja”

Dragan Jajić, pukovnik Hrvatske vojske, dragovoljac Domovinskog rata poginuo je 23.listopada 1991.godine na području Nježića. Brojne su nepoznanice oko tog slučaja koje još uvijek nisu razjašnjene, a pitanje je hoće li ikada biti.

Njemu u čast organizirana je „Noć hrvatskih branitelja“ u sklopu 3. Bekteški ljetnih noći kojom su se prigodom prisjetili Dragana Jajića, njegovi suborci, rodbina i prijatelju.

Služeno je euharistijsko slavlje u mjesnoj kapelici u Bektežu, na grobu Dragana Jajića položeni su vijenci i zapaljene svijeće kako i kod spomen ploče na Područnoj školi. Tijekom večeri odigran je 1.memorijalni malonogometni turnir “Dragan Jajić”.

Dužno poštovanje i počast uz rodbinu, prijatelje, predstavnike braniteljskih udruga, mještana Bekteža odali su, vijence položili i svijeće zapalili zamjenik požeško-slavonskog župana Željko Jakopović, gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir i njegov zamjenik Ivica Malnar.

Izvor: pozega.eu