Utorak, 25 Lipanj 2019 09:31

Čestitka povodom Dana državnosti

Poštovani žitelji Požeško - slavonske županije,

povijesnom Ustavnom odlukom o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske te Deklaracijom o proglašenju suverene i samostalne Republike Hrvatske, koje je Hrvatski sabor donio 25. lipnja 1991. godine, učinjen je odlučujući korak prema slobodnoj, samostalnoj i neovisnoj Republici Hrvatskoj.

Obilježavajući 28 godina samostalnosti  naše Domovine, s osobitim se pijetetom prisjećamo hrvatskih branitelja i domoljuba, njihove žrtve bez koje ne bi bilo potvrde ove povijesne odluke niti konačne pobjede u Domovinskom ratu .

Hrvatsko vodstvo, predvođeno prvim predsjednikom Republike Hrvatske, dr. Franjom Tuđmanom, na putu do ostvarenja stoljetne težnje hrvatskog naroda, odlučnim i ispravnim odlukama usmjerilo je naš put prema međunarodno priznatoj državi .

Svim našim žiteljima u ime djelatnika Požeško – slavonske županije, vijećnika Županijske skupštine  i svoje osobno, čestitam najveći hrvatski praznik i simbol uspostave hrvatske države, slobode i demokracije - Dan državnosti.

Župan Alojz Tomašević